Vranov nad Dyjí

Konečně mám volný den a je krásný počasí, tak proženu Žábu. Vyrážíme ve třech a za cíl jsme si vybrali Lesnou u Vranova nad Dyjí kde je pěkné muzeum veteránů (přidáno v Muzeích). Už jsem v tomhle muzeu před pár lety byl a rád ho navštívím znovu - určitě tu bude i něco nového .Jedeme přes Pelhřimov a Jihlavu a některé úseky cesty ze mně na Kawě celkem vytřásají duši - je dost tvrdá - budu si muset zvyknout.Když debatujeme s Martinem u pumpy o tom jak byla silnice rozbitá ,Tomáš co jede na GS vypadá dost zmateně a ptá se kde - asi mu vypustim kolo ((-: 
 

 

Je to moje první letošní trochu delší vyjížďka a vlastně i na Kawě je to jedna z prvních delších cest a tak čekám co se bude dít. Všechno jsem sice zkontroloval, vyměnil i olej,ale kdoví... a proto mně v tomhle očekávání  ani nepřekvapilo,když začalo něco skřípět v předku. Stanovil sem už celkem přesnou diagnózu co musím po návratu všechno vyměnit ,ale nakonec se z toho vyklubala jen nečistota v brzdové destičce ,tak mám o starost míň  ((-:
V muzeu v Lesné bylo celkem živo, dá se tu i dobře najíst a tomu jsme neodolali. Od mojí poslední návštěvy tu přibylo pár strojů i nová expozice aut . Nejvíc mi padla do oka loďka 560 ,protože je na ní použito takové rozložení barev ,které chci použít na tu svou.
V Lesné jsme se zastavili  i u větrného mlýna  s restauračkou a venkovním posezením, kde se dá poklábosit u kafe nebo se najíst a když se vydaří takové počasí jako tenhle den tak samozřejmě venku,aby člověk nachytal trochu slunečního svitu a moh poslouchat zvuky motorek z přilehlé silničky.
Vranov nad Dyjí  je od Lesné asi  4 km ,zámek sice vynecháváme - stačí nám fotka pořízená ze sedla motorky,ale na přehradu jsme došli aby se nám nezkrátily žíly (-: .
Cesta zpátky je pro mně na Kawě zajímavější protože silnice přes Dačice,Jindřichův Hradec a Tábor je pěkná a tak si to skutečně užívám .Pokud jde o Kawu, dovezla mně pěkně a jezdí se mi na ní skutečně dobře - tahle projíďka mně ale utvrdila v tom , že  rozbité silnice nebudou to pravé a  že budu muset vzít víc peněz na benzín než jsem byl kdy zvyklý (-: .