YAMAHA TDM

Modely TDM 850

Moje TDM

Yamaha TDM 900

Výměna řetězové sady TDM 850

Výměna oleje TDM 900

Laďák na TDM 900

Pneu na TDM

 

 

 

 

YAMAHA TDM 900

 

 

Tak konečně přišel čas pro TDM 900. Moje osmpade byla chudák násilně vyexpedována z dílny aby její místo zaujala devítka - mladší, silnější s ostřejšími rysy a drzejším výrazem (-: . Napadá mně " pokrok nezastavíš" když si ji prohlížím  (-: .Přivez sem ji domu týden před Štědrým dnem zrovna když začalo sněžit a mrznout, takže jsem si na první projížďku počkal pěkně dlouho. Nikdy jsem neměl ani příležitost se na ní svézt, takže jsem byl dost napnutej (-: . Zima byla dlooouhá a tak jsem měl aspoň dost času se s ní aspoň v dílně seznámit (-: .

Pravda je, že z TDM 850 toho až tak moc nezbylo, pokud jde tedy o techniku, jinak posazem a osobností (-: je to pořád TDM a cejtim se na ní úplně stejně jako na 850. Když přišla TDM900 na trh tak se mi nelíbila,měl jsem prostě rád tu starou dobrou zaoblenou osmpade. Teď je situace taková ,že mi devítka přijde hezká , ale 850 je pořád hezčí ((-: . Co mně ale přimělo ke koupi je ta technika  kterou je devítka naládovaná. Všechno je tu jinak a mně se to moc líbí.

Z první jarní projížďky se vracim s hodně dobrou náladou. Něco dobrýho sem samozřejmě čekal, ale nakonec toho bylo ještě víc. Co mně hodně potěšilo byla živost motorky ,měl jsem a mám karburátory rád (-: ale u TDM 900 mi vůbec nechybí (-: . Další co mě potěšilo je  přední brzda,od té jsem očekával hodně , protože jí všude všichni chválí a dnes už vím že oprávněně. Potěšila mně i šestá rychlost v převodovce - myslel jsem že mi to bude naopak vadit, spíš cestuju a tak mi pětikvalt 850 vyhovoval , ale musím říct ,že se mi to nakonec líbí.

Pokud jde o rám a jízdní vlastnosti, tak to si zatím netroufám porovnávat.Pokud jde o tlumení tak bomba. Na český silnice je tahle motorka prostě  jediněčná. Samozřejmě ne jen na ně, už se těším do Dolomit (-: , ale po projížďce po první jarní projížďce po tom, co je v naší republice vydáváno za silnice, jsem musel před TDM smeknout. Sice jsem i zatlačil slzu když jsem si uvědomil že za pár let už nebude kde se pěkně v Čechách svézt, protože to co zbylo z našich silnic to se nedá jen tak vrátit do původního stavu.Jsem antikomunista ,ale pravda je že za toho splašenýho režimu bylo po čem jezdit, to čeho se dopustili  kapitalističtí náčelníci za 20let na našich silnicích ,to mi prostě rozum nebere.