YAMAHA TDM

Modely TDM 850

Moje TDM

Yamaha TDM 900

Výměna řetězové sady TDM 850

Výměna oleje TDM 900

Laďák na TDM 900

Pneu na TDM

 

 

 

YAMAHA TDM

 

Byla uvedena na trh v roce 1991.Byla dost zvláštní a hodně se o ní mluvilo. Má ze všeho trochu.Něco z endura,ale do terénu není.Samotná YAMAHA jí řadí do kategorie "cestovni".Spoustě lidí ale "sedla" a stále jich přibývá. Není divu - léta potvrdila její kvality. Hlavní devizy jsou: pohodlný posaz jak řidiče tak spolujezdce,který dovolí zdolat dlouhé denní etapy,dlouhé dráhy tlumičů které dokážou bez problémů zvládnout jak velice rychlou jízdu,tak i rozbité cesty a především dostatek výkonu pro motorku tohoto ražení,aby požitek z jízdy byl dokonalý.

Na této fotce jsou vidět přední světla prvních TDM  tak jak se do výroby dostala pouze v malé sérii..

Rok 1996

byl představen nový model,který doznal zásadních změn a to nejen pokud jde o design,ale především o motor.Bylo změněno jeho přesazení na 270 stupňů čímž získal na dravosti a jeho chod připomíná motory do V,byla přepracována převodovka,takže řazení je o hodně klidnější,olejová nádrž je součástí motorové skříně nad převodovkou proti oddělené plechové nádrži na prvním modelu.

Rok 1999

přišly další změny-ale byly to již změny pouze dílčí.Byla upravena elektroinstalace, na palubní desce přibyl palivoměr a počítadlo kilometrů se změnilo z mechanického na digitální.Byla změněna palivová pumpa a proto byla přepracována jednotka startování (přibyl v ní stykač pal. pumpy).Změnila se i zpětná zrcátka a několik dalších drobností.

Rok 2002

  historie TDM 850 se uzavírá aby pokračovala jako TDM 900, která je kompletně přepracovaná jak po stránce motoru tak i podvozku.Rám se mění na hliníkový,motor dostává místo karburátorů vstřikování .