HONDA VF 750S

Moje HONDA VF 750S

Restart HONDA VF 750S

 

 

 

 

HONDA VF750S

 

V roce 1982 přichází Honda s řadou VF se čtyřválcovým motorem do V chlazeným vodou. Dalo by se říct nic nového pod sluncem , ale je to dobré, dobré.

Jako předskokana téhle populární řady uvádí Honda na trh typ VF 750S. Tahle motorka je zajímavá nejen koncepcí motoru , ale i designem který je cool dodnes a také elektronickou výbavou, která je předzvěstí toho co se v motorkách bude dít v dalších letech.

 

 

 

Na tenhle typ pak navazují další typy s různými obsahy a provedeními od customů přes cesťáky až po superbiky. Je to krok správným  směrem, motory téhle koncepce se točí v Hondách dodnes a mají hodně fandů.

 

 

 

 

První motory měly problémy s mazáním vaček zadních válců, což Honda záhy vyřešil. Asi se to dá přikládat horečnému tempu vývoje v té době, kdy se výrobci předháněli v uvádění nových řešení na trh, soupeřili o prvenství a vzájemně si vykrádali nápady.

Jednu VF 750S jsem si pořídil i já, jednak proto, že se mi vždycky moc líbila a líbí se mi dodnes a také jsem byl zvědav na to, jak na tom tenhle mnohými odsuzovaný stroj skutečně je.