YAMAHA TDM

Modely TDM 850

Moje TDM

Yamaha TDM 900

Výměna řetězové sady TDM 850

Výměna oleje TDM 900

Laďák na TDM 900

Pneu na TDM

 

 

 

 

Laďák na TDM 900 aneb "Proč neodlehčit TDM".

 

 

Nějak se to stalo že jsem jednoho dne zatoužil po laďáku na svou TDM 900. Dostal jsem chuť motorku odlehčit jak váhově tak opticky a zatoužil jsem i po zdůraznění jejího parádního zvuku. Přesto že jsem byl zvždy založen tak nějak symetricky (-: , v tomto případě jsem se rozhodl ne pro dvě ale pro jednu koncovku. Chtěl jsem aby koncovka i vypadala tak jsem musel chvíli hledat, ale nakonec jsem našel to co jsem si představoval.

 

Další na řadě byly svody. Udělat dva do jednoho u 850-ky je hračka, ta si o to přímo říká, ale u "devítky je to celkem problém, svody u ní ústí na každé straně přímo ke koncovce. Možností je krkolomné sesvodování do jednoho vývodu prostřednictvím redukcí, ale to mi nepřišlo správné, tak nezbylo než požádat kamaráda Aleše o úpravu stávajících svodů. Povedlo se mu to na výbornou, ostatně jinou možnost ani neměl ((-:.

 

Pokud jde o vizuální stránku věci dopadlo to jak jsem si přál. Pokud jde o zvuk tak ten trochu předčil má očekávání, přesto že je koncovka homologovaná a vložka je na svém místě je má TDM slyšet dosti zdaleka, ale tak nějak hezky ((-: .