Čechy

Rakousko

Itálie

Německo

Chorvatsko

Slovinsko

Švýcarsko

 

ŠVÝCARSKO:

Nádhera, až budu plánovat další cestu, určitě taky sem.

Ať už jsou to sedla Oberalpass 2046m, Simplonpass 2005m nebo Furkapass 2436m tak i střediska jeko St.Moritz a další mně nadchly.   

Cestou do Locarna jsem měl pocit, že dálnice vede pořád z kopce. Samotný Locarno je v podtatě tropický městečko s palmama a krásnym jezerem. Tady sme se taky poprvé v noci neklepali zimou.
Perla Švýcarska podle mně je Matterhorn, nevim proč, protože k horám chovám respekt a nelezu po nich, ale Matterhorn je moje nejoblíbenější hora, možná i pro tu křivou špičku. Měli sme kliku, že sme Matterhorn viděli v celý jeho kráse bez mráčku. Většinu roku je totiž údajně vrcholek v mlze. Nocovali sme v posledním kempu před závorou (Zermat městečko pod Matterhornem je už pro dopravu uzavřeno) a byla to jedna z nejchladnějších nocí mého cestování. V noci sme na sebe navlíkli všechno co šlo a stejně to bylo málo. Kemp je ve výšce 1010m takže sme vlastně nocovali na Ještědu :o) Naštěstí jsem se před pár lety dočet v Motocyklu o tom, že před závorou doleva je cesta která Vás vyvede na vyhlídku, odkud je Matterhorn jak na dlani a je to pravda. Byl sem z toho vedle. Cestička na jedno auto kolem chatiček a seníků jak z pohádky. Tahle cesta Vás dovede ještě výš a to až do kolonie chatek ve výšce snad dvou ještědů a odtud je vidět pýcha Itálie hora Monterosa 2300m. Druhý den sme vyrazili do Zermatu vláčkem a nestačil sem se divit když Materhorn byl v mlze. Jak sem byl rád za tu radu v Motocyklu.