Moped Stadion S11

GO motoru Stadion S11

 

 

Moped Stadion S11

 

Stadion S11 byl a je nejpopulárnější tuzemský moped .Během nedávných let vznikla celá řada spolků mopedistů , pořádají se závody mopedů. Na mopeda S11 se dá koupit celá řada dílů vyráběných v replikách. Na druhou stranu, v dnešní době je už levnější koupit  kývačku než mopeda S11
Jednoho pěkného letního dne léta páně 2008 byl Stadion surově roztrhán na kusy a ty byly rozmetány po širém dalekém okolí.Budiž mu země lehká.

Pohled na kusy vyrvané z mopedka nebyl radostný, některá poškození byla fatální a neslučovala se se životem, přesto se tým věhlasných odborníků usnesl , že se (ačkoli to vypadá jakkoli nemožné) pokusí znovu stroji vdechnout život ((-: 

Díly prošly očistou při které byly seznány škody. Největší jsou na motoru, kde přetržený řetěz poškodil pravý karter natolik, že se mi vůbec nechce investovat čas ani peníze do opravy. Aspoň vnitřnosti motoru vypadají celkem zachovale. Rám dostal zabrat zase od kutila svářeče a od rozety která v něm vybrousila nádherné soustředné rýhy  hloubky Macochy ...

Jeden ze středů kol má vytahané díry od rozety, ale na předním kole to vadit nebude. Dráty skončily v popelnici, ty budu muset koupit nové ať to vypadá. Zatím si tak trochu leštím a shromažďuju součástky a součástečky .
Podařilo se mi koupit nepoškozené kartery za přijatelnou cenu, což mi ušetří spoustu námahy a času s opravou původních poškozených.
Po očistě karterů se pouštím do přípravy na GO motoru.
Oproti generálce motoru  Stadiona, kterou jsem dělal před rokem, volím jinou dílnu na opravu kliky a provedení výbrusu a volba to byla správná - cena je poloviční a kvalita  lepší.