JAWA "kývačka"

Jawa 250 typ 353 "mezityp"

Jawa 350 typ 354 se side Velorex 560

Katalog ND

Návod k obsluze

 

 

 

JAWA 250 typ 353 "mezityp"

   Při opravě Stadiona jsem si vybral pár dílů na Aukru a při jejich dražení jsem narazil na tuhle Jawu kejvačku.Nakonec to dopadlo tak že na Stadiona nemám nic (-:   ,ale tahle "typicky" modrá Jawa ((-:  mi stojí v dílně.

 

Je to jedna z prvních kývaček tzv. "mezityp" na kterém byly ještě použity středy kol z péráka . Také motor je ještě dvoupákový jako u péráka.

Sice bych se rád hned pustil do renovace,ale už mám tolik rozdělaných věcí že bych to už asi nezvládal, takže jsem jen zkontroloval co vše je špatně,ale celkem sem na nic dramatického nenarazil.Pravda je, že sehnat originál přední blatník nebude žádná legrace ,ale ostatní věci jsou OK.Původní kryt karburátoru jsem k motorce dostal a nepůvodní výfuky které na motorce byly jsem hned vyměnil za rybiny které  mi zbyly z jiné Jawky.Motorka sice chytila a dokonce i jela,ale elektrika se chovala všelijak.Když jsem si dráty  prohlídnul tak jsem se ani moc nedivil.Než abych hledal trable v tom chuchvalci co na Jawě byl, tak jsem raději natahal nový svazek a s ním se vše chová tak jak má.Po výměně kladívek,seřízení předstihu a vyčištění karburace běží motorka opravdu pěkně a kdyby nebyla venku taková sibérie tak bych na ní už lítal (-: .