Alpy 2009 - Grossglockner

V roce 2008 jsem se do Alp nedostal, protože ve všech termínech co přicházely v úvahu tam bylo ošklivo a cesta se odkládala tak dlouho až nemělo cenu nikam jezdit. Na jaře 2009 jsem se rozhod že prostě dáme termín a ono to nějak dopadne a tak jsme v půlce června skočili na stroje v sestavě - Vašek - Tranda 600, já - TDM 850 a Dan - CBF 600 a nasadili směr Alpy.Po gáblíku u Strážného jsme to natáhli přes  Pasov a už už vyhlíželi jestli tam Alpy ještě jsou ((-: 

 

Naštěstí tam Alpy byly a tak jsme si užili zatáčky v okolí Salzburku a potom hurá na Kaprun kde jsme měli pro tento víkend základnu.
Na další den jsme si naplánovali Glockner , jak taky jinak když je tu hned za rohem (-: .Ráno počasí slibovalo príma den .
   
Kolem 2000m už to ale začalo s počasím vypadat celkem všelijak a když jsem vyjížděli na biker point tak nebylo vidět kolem díky mlze nic. Taková lapálie nikomu radost neudělá, ale po půl hodince se nám zlepšila nálada - mlha se začala trhat .
Jak se to trhlo, byla špatná nálada pryč a začalo to s námi šít , nikdo nemusel říct jedem. Ještě jsme se zastavili na chvíli u jezírka a u tunelu , ale pak už hurá k ledovci - ta silnice nemá chybu ... chtěl bych jí mít od baráku k sámošce (-: 
 
Nahoře jsme se nijak dlouho nezdržovali, jen pár fotek a zpátky do zatáček ...
Od druhé mýtné brány jsme si dali Glockner ještě jednou zpět .Nahoru dobrý,ale nahoře už byla zase mlha a tentokrát poctivá ,pár kiláků jsme jeli krokem s očima upnutýma na bílou čáru , čekajíc kam se stočí - kdyby ji někdo nakreslil blbě tak nazdar dole (-:  .
Tím bohužel skončilo parádní počasí a ze zatažené oblohy na nás každou chvíli zapršelo. Na pár toulek okolím to ale ještě vydalo a tak jsme se  trochu zabavili vyjížďkou na hrad do Mittersilu a do Kaprunu a jeho okolí.
Poslední den se nikomu nechtělo z Alp rovnou domů. Počasí nevypadalo nejhůř, a tak jsme se ještě potoulali po okolí Salzburku. Pod Dachsteinem se nám ale trochu přestalo dařit a dostali jsme první sprchu. Trochu nám zlepšilo náladu Ebensee kde bylo celkem pěkně, ale netrvalo dlouho a obloha se začala kabonit i tady a tak jsme se dlouho nezdrželi.Cestou domu jsme si ještě dost  užili deště a sušení rukavic na motorech a byli jsme rádi když jsem vzali za kliky garáží.Ježdění to bylo ale přesto parádní a tak doufáme že nebude dlouho trvat a pojedeme zas ((-:  .
   
  Nahoru